Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu?

Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu?

Wiele osób, które wnioskują o kredyt, zastanawia się nad tym, jak zwiększyć swoją szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji od banku. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne i istnieje kilka skutecznych sposobów na to, jak przygotować się do wnioskowania o kredyt i tym samym zwiększyć swoją szansę na jego otrzymanie. Oto najważniejsze porady https://splatapozyczek.pl/.

Stałe dochody

Dla banku bardzo ważne jest to, aby klient, który ubiega się o kredyt, mógł pochwalić się stałymi dochodami, które wpływają na jego konto bankowe. Pożyczenie pieniędzy osobie, która nie pracuje i tym samym ma nieregularne dochody, byłoby zbyt ryzykowne. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na kredyt, to na samym początku powinieneś zadbać o sprawy związane z zatrudnieniem. Najmilej widziana przez banki jest oczywiście umowa o prace na czas nieokreślony. Wpływ na decyzję ma także staż pracy w danej firmie. Jeśli wiesz, że w najbliższym czasie będziesz ubiegać się o kredyt, to zrezygnuj z nagłej zmiany miejsca pracy. Banki odrzucają wnioski osób, które pracują w danym miejscu krócej niż 3 miesiące. Porozmawiaj także z szefem na temat swojej umowy. Jeśli posiadasz umowę o pracę na czas określony, to zapytaj, czy istnieje możliwość, aby w najbliższym czasie zmienić ją na taką na czas nieokreślony. To bardzo pomoże Ci podczas wnioskowania o duże kredyty np. hipoteczny. Stałe dochody i stabilne zatrudnienie, to coś, co bardzo może poprawić Twój wizerunek w oczach banku.

Stare zobowiązania finansowe

Jeśli aktualnie spłacasz kilka różnych zobowiązań, to postaraj się jak najszybciej je spłacić. Wnioskowanie o kolejny kredyt w momencie, gdy masz jeszcze kilka innych na karku, nie jest dobrym pomysłem. Może Cię to wciągnąć w spiralę długów, a także zmniejsza Twoją zdolność kredytową. Zanim więc złożysz wniosek w banku, postaraj się spłacić większość swoich zobowiązań. Dopiero w momencie, gdy to zrobisz, ubiegaj się o kolejny kredyt. Należy przy tym pamiętać, że brak historii kredytowej również nie jest niczym dobrym i całkowicie obniża Twoją zdolność do zaciągnięcia jakiegokolwiek zobowiązania. Nie rezygnuj więc całkowicie z robienia zakupów na raty czy zaciągania niewielkich kredytów. Pozytywne wpisy w BIK i terminowa spłata rat także sprawia, że bank chętniej pożyczy Ci pieniądze.

Pomoc doradcy

Doradca https://splatapozyczek.pl/ może pomóc Ci w ubieganiu się o kredyt, znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę, a także wyjaśni wiele spraw. Jest to bardzo duża pomoc, która ułatwi Ci zrozumienie tego, czym jest zdolność kredytowa i w jaki sposób można ją poprawić.

Dodaj komentarz