Dlaczego warto regularnie cyklinować drewniane podłogi?

Dlaczego warto regularnie cyklinować drewniane podłogi?

Drewniany, zadbany parkiet może być doskonałą ozdobą całego mieszkania. Podłogi wykonane z tego materiału mogą przetrwać naprawdę długie lata w nienaruszonym stanie. Warunkiem jest jednak to, że będziemy o nie dbali oraz je pielęgnowali. Drewniane podłogi trzeba bowiem raz na jakiś czas poddawać renowacji. Najlepszym rozwiązaniem może się okazać ich cyklinowanie, które przywróci ich dawny blask. Zobacz, dlaczego warto regularnie cyklinować podłogi.

Cyklinowanie podłóg – dlaczego warto to robić?

Drewniane podłogi mają swój urok i potrafią być prawdziwą ozdobą każdego wnętrza. Niestety drewniany parkiet po pewnym czasie może stracić swój dawny blask. To jak szybko to się stanie, zależy od intensywności użytkowania podłogi oraz rodzaju drewna i jego wytrzymałości. Prędzej czy później jednak na podłodze mogą pojawić się rysy, plamy i odbarwienia lakieru. Właściciele drewnianych podłóg często skarżą się również na to, że nawierzchnia stała się matowa, jej powłoka ochronna się przeciera, a w drewnie pojawiły się ubytki i szczeliny.

Wszystkie te mankamenty sprawiają, że drewniana podłoga traci na wyglądzie. Jeśli zauważysz któryś z tych problemów, to znak, że przyszedł czas na cyklinowanie Gdańsk. Im szybciej zdecydujesz się na cyklinowanie parkietu i podłóg bezpyłowe, tym lepiej, ponieważ jest szansa, że da się jeszcze uratować drewniany parkiet. Cyklinowanie przebiega szybko i sprawnie. Polega na mechanicznym usunięciu starych warstw lakieru i odsłonięciu nieuszkodzonej warstwy drewna. Po takim zabiegu podłogę się oczyszcza i nakłada na się podkład i warstwy ochronne. Cały proces może odbyć się bezpyłowo dzięki specjalnym maszynom.

Profesjonalne cyklinowanie

Cyklinowanie podłóg i układanie – Gdańsk, najlepiej jest zostawić w rękach profesjonalistów. W innym przypadku może dojść do nieodwracalnego uszkodzenia podłogi i konieczna będzie jej wymiana na nową, co jest kosztownym przedsięwzięciem. Po wykonaniu usługi przez profesjonalną i doświadczona w tej dziedzinie firmę będziesz mógł cieszyć się piękną podłogą przez kolejnych kilka lat. Drewniana powierzchnia po takim zabiegu jest lśniąca, pozbawiona rys oraz ubytków. Jeśli cyklinowanie podłogi będzie przeprowadzane regularnie, to drewniany parkiet może wyglądać jak nowy nawet po kilkunastu latach użytkowania.

W internecie bez większego problemu znajdziesz firmę, która zajmuje się profesjonalnym cyklinowaniem podłóg. Wystarczy, że do niej zadzwonisz i umówisz się na wykonanie usługi w określonym terminie. Proces cyklinowania nie zajmuje bardzo dużo czasu, dlatego bez problemu można się na niego zdecydować w dowolnym momencie.

Dodaj komentarz