Jak ładnie zapakować świąteczne prezenty? Najlepsze pomysły

Jak ładnie zapakować świąteczne prezenty? Najlepsze pomysły

Pakowanie prezentów to zajęcie, które można kochać lub nienawidzić. Dla niektórych osób jest to wielka frajda w momencie, gdy inni zastanawiają się jak maksymalnie ułatwić sobie to zadanie. Niestety, jeśli chcesz, aby świąteczne prezenty ładnie prezentowały się pod choinką, to musisz poświęcić trochę czasu na ich spakowanie.

Zobacz jak zrobić to w ładny i estetyczny sposób, aby obdarowywana osoba była zadowolona nie tylko z zawartości kartonu czy papieru, ale także ze sposobu, w jaki jej prezent został zapakowany.

Pakowanie prostych kształtów

Pakowanie prezentów w kształcie prostokąta czy kwadratu nie powinno stanowić dla większości osób większego problemu. Wystarczy, że użyjesz papier do pakowania i wstążkę. Pakowanie upominków o prostych kształtach nie zajmie Ci sporo czasu. Na podłodze rozwiń rulon z papierem, połóż na nim upominek i odmierzysz, ile go potrzebujesz. Następnie utnij potrzebny kawałek papieru i przygotuj kilka kawałków przeźroczystej taśmy klejącej. Papier złóż na pół, aby powstał rulon, który zasłania prezent. Następnie boki zwiń w trójkąty i za pomocą taśmy przyklej je do dolnej części prezentu. Tak spakowany prezent możesz ozdobić wstążkami, gałązkami choinek i zawieszkami ze świątecznym motywem – nie zapomnij o bileciku z imieniem.

Jak zapakować niewielkie upominki?

Niewielkie upominki takie jak biżuteria, kosmetyki itp. możesz zapakować w pudełko dekoracyjne. Wystarczy, że dobierzesz odpowiedni rozmiar pudełka do rodzaju prezentu, wypełnisz go siankiem i bibułą i położysz tam prezent. Jest to zdecydowanie jeden z prostszych sposobów na zapakowanie drobiazgów oraz prezentów i nieregularnych kształtach. Pudełka dekoracyjne robią wrażenie, więc jeśli chcesz w łatwy i szybki sposób zapakować upominek, to jest to rozwiązanie idealne dla Ciebie.

Pakowanie prezentów w stylu eko

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się pakowanie prezentów w stylu eko. Polega to na tym, że prezenty pakuje się w klasyczny szary papier i ozdabia się go naturalnym, jutowym sznurkiem, gałązkami choinki, suszonymi pomarańczami i materiałowymi wstążkami. Tak zapakowany prezent nie tylko wygląda bardzo ładnie, ale również prezentuje się bardzo oryginalnie i pięknie będzie prezentował się pod naturalną choinką.

Pakując prezenty w ekologicznym stylu, pokazujesz, że zależy Ci na środowisku i nie chcesz zanieczyszczać planety. Co więcej, taki sposób pakowania może pomóc Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ rzeczy, które są Ci niezbędne, są bardzo tanie, albo całkowicie darmowe np. szyszki i gałązki.

Dodaj komentarz