Największe zalety diety pudełkowej

Największe zalety diety pudełkowej

Dieta pudełkowa powstała w odpowiedzi na potrzeby pracowników dużych firm (i nie tylko), którzy spędzają lwią część dnia w pracy i nie mają w związku z tym czasu, aby samodzielnie przygotowywać posiłki i zdrowo się odżywiać. To ciekawa alternatywa do żywienia się fast-foodami, które w połączeniu z siedzącym trybem życia łatwo mogą doprowadzić do nadwagi, pogorszenia się kondycji, odporności i ogółem gorszego stanu zdrowia. W takim razie, jakie są największe zalety diety pudełkowej?

Wygoda i oszczędność czasu

Gotowe posiłki wiele osób kojarzy z niewielką wartością odżywczą i kiepskim smakiem. Może to być prawdą w przypadku szkolnych stołówek czy szpitalnych posiłków, jednak dieta pudełkowa Radom wygląda zupełnie inaczej. Jest ona niezwykle szybka i wygodna, ponieważ otrzymujemy w pełni przygotowane potrawy, które musimy tylko odgrzać, ale jednocześnie zdrowa i smaczna. Posiłki przygotowywane są przez specjalistów z wysokiej jakości składników – nie są to niedobre mrożonki z supermarketu.

Oszczędzamy dzięki temu ogromną ilość czasu. Nie musimy już chodzić na kompromisy, a możemy jeść 3 czy nawet 5 wysokiej jakości posiłków dziennie, codziennie (lub, jeśli tak preferujemy, z wyłączeniem soboty i/lub niedzieli). Dieta opracowywana jest przez ekspertów, dzięki czemu nie musimy sami wyliczać kaloryczności poszczególnych posiłków, zawartości niezbędnych mikro i makroelementów czy innych aspektów. Bez żadnego zastanawiania się czy planowania możemy cieszyć się dobrze ułożoną dietą, dopasowaną do naszych potrzeb i oczekiwań. Dieta pudełkowa jest dostępna przede wszystkim we większych miastach, ale wraz z upływem czasu coraz częściej pojawia się także w mniejszych miejscowościach.

Dieta na każdą okazję

Każda osoba może mieć różne preferencje i ograniczenia żywieniowe. Są osoby, które nie tolerują laktozy, są osoby, które nie jedzą mięsa czy produktów pochodzenia zwierzęcego, są też na przykład osoby bardzo aktywne fizycznie, które mają w związku z tym unikalne potrzeby. Dlatego też firmy oferujące catering dietetyczny zazwyczaj mają w swojej ofercie, poza zwykłą dietą odchudzającą do osób nie posiadających szczególnych wymagań, także wiele innych, spersonalizowanych opcji.

Znaleźć wśród nich można między innymi dietę wegańską, dietę bezglutenową, a także dietę ketogeniczną. Poza rodzajem diety bez problemu można także dostosować dzienną kaloryczność spożywanych posiłków, co jest szczególnie istotne dla osób odchudzających się, ale nie tylko. To, jaka będzie dla nas optymalna dzienna ilość kalorii, zależy między innymi od aktualnego wzrostu i wagi, stylu życia, a także tego, ile i jak szybko chcemy schudnąć.

Dodaj komentarz