Pożywienie, które może spowodować śmierć ptaków.

Pożywienie, które może spowodować śmierć ptaków.

Karmienie małych ptaków zimą jest potrzebne. Należy jednak pamiętać, że aby dokarmianie było przyjemne musimy dawać ptakom takie jedzenie, które nie spowoduje ich zachorowanie lub śmierci. Zimą, gdy za oknami panuje przytulne życie, wiele osób daje jedzenie ptakom, więc skrzydlaci przyjaciele mogą liczyć na dodatkowe jedzenie w tej chłodnej porze roku. Istnieje wiele różnych rodzajów pokarmów dla ptaków, które można bezpiecznie podawać, takich jak chleb, nasiona słonecznika, marchewki, pół kokosy, tłuszcze (takie jak tłuszcz zwierzęcy, niesolone żeberka), niesolone orzechy, jagody, owoce, domowe lub kupione oraz inne przekąski dla ptaków.

Sól – wróg ptaka.
Gdy chcesz ptakom pomóc, a nie zaszkodzić podczas przygotowywania jedzenia zdecydowanie musisz unikać pewnych rzeczy. „Małe ptaki mogą dostać prawie wszystko, tylko jedzenie nie może być solone. Sól, jak wiadomo, działa odwadniająco i może prowadzić do wzmożonego pragnienia bardziej niż normalnie, a w najgorszym razie może doprowadzić do śmierci.

Ponadto ptakom nie należy podawać chlebów ani mieszanek nasiennych z pleśniami. Takie jedzenie może rozwinąć pleśń chlebową, która może być również śmiertelna dla naszych ćwierkających przyjaciół.

Trzecią rzeczą, której należy unikać, są duże ilości lekkiego chleba i smalcu, ponieważ może to powodować biegunkę u ptaków. Jeśli masz tace dla ptaków, powinieneś je również regularnie myć, aby pozbyć się brudu i odchodów, które nie powinny być obok jedzenia, które spożywają ptaki.

Zasadniczo te same „zasady żywienia” dotyczą ptaków, jak i nas ludzi.Dobrze jest urozmaicić jedzenie ptakom, wprowadzić różne suplementy diety. Zapewne przełoży się to na dobre życie ptaków i ich dużą różnorodność.

Ulubiona potrawa ptaków.
Teraz gdy już wiemy, jakiego rodzaju jedzenia nie należy dawać ptakom, możemy przejść do ulubionego jedzenia ptaków. Oto kilka rodzajów pokarmów i przegląd ptaków, które je lubią:

• Nasiona słonecznika (sikorka, dzwoniec, wróbel, kowalik, grubodziób, trznadel)
• Bułka tarta i resztki ciasta (wróbel)
• Owies (żółty wróbel, szary wróbel, zięba, wrona)
• Jarmuż niesolony (dzięcioły, pełzacze drzew)
• Pszenica pełnoziarnista i trawa pszeniczna (gołębie, szare wróble)
• Orzeszki ziemne (zięba)

Mity na temat karmienia
Powszechne jest powiedzenie, że nie należy dawać jedzenia ptakom, ponieważ zaburza to ich instynktowne praktyki poszukiwania pokarmu. Nie jest to jednak prawdą. To smutne, jeśli ktoś nie ma odwagi karmić ptaków, ponieważ na przykład odlatują. Większość ptaków żyje w pobliżu innych ludzi, którzy je karmią. Jeśli gdzieś nagle nastąpi koniec karmienia, ptaki po prostu lecą na następny dziedziniec. Inną rzeczą jest to, że jedzenie, które wystawiamy, to po prostu jest to dla nich dodatkowy materiał zapasowy Ptaki potrafią znaleźć sobie jedzenie na zewnątrz, jeśli nagle im go zabraknie.

Dodaj komentarz