Czy warto kupować lajki na Instagramie?

Czy warto kupować lajki na Instagramie?

Kupowanie lajków to dosyć kontrowersyjna kwestia, ponieważ wiąże się poniekąd z zakłamywaniem rzeczywistości i doprowadzaniem do sztucznego wzrostu zainteresowania. Niemniej, jest to strategia powszechnie stosowana i w pewnym sensie bardzo skuteczna. Zwłaszcza na początku, kiedy staramy się za wszelką cenę rozkręcić służbowe konto, a jednocześnie zdajemy sobie sprawę z istnienia takiego zjawiska jak social proof.

Zalety kupowania lajków i followersów na Instagramie

Wbrew pozorom może to być doskonałe rozwiązanie dla osób, które postanowiły promować swoją działalność w sieci, a jednocześnie nie wiedzą, jak w dosyć szybkim tempie zdobyć satysfakcjonującą grupę odbiorców. Kupowanie lajków w żaden sposób nie wyklucza korzystania z innych narzędzi Instagrama, które będą wspólnymi siłami pracowały na zwiększanie zasięgów. Decydując się jednak na zakup w sprawdzonej firmie, mamy pewność, że niemal natychmiast nasz profil zdobędzie odpowiednią ilość lajków, co będzie miało znaczenie dla algorytmów serwisu. Warto również mieć świadomość, że większa ilość obserwujących wpływa na tak zwany social proof. Inni użytkownicy, widząc wysoką ilość obserwujących na naszym profilu odbierają to jako dobry znak i pewnego rodzaju społeczne uznanie. To intrygujące zjawisko sprawia, że zyskujemy jeszcze większe zainteresowanie w postaci nowych followersów i większej aktywności na profilu. Jednorazowy zakup na początku może wobec tego zaowocować wspaniałym zainteresowaniem i dotarciem do osób, które mogą być szczerze zainteresowane naszą działalnością.

Wady kupowania lajków

Promowanie firmy na Instagramie to rzecz wymagająca i bywa również frustrująca. Trzeba również wiedzieć, że nie zawsze zakup followersów wpłynie na naszą korzyść. Czasami będzie wyłącznie wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób podejdziemy do tematu i na jaką firmę się zdecydujemy. Jak w każdej działce handlowej, taniej wcale nie oznacza lepiej. Jeżeli zdecydujemy się na kupienie followersów w firmie, która oferuje zadziwiająco niską cenę, to możemy mieć niemal pewność, że niczego tak naprawdę nie zyskamy, a zakupieni obserwatorzy naszego profilu znikną po kilku tygodniach. Warto również współpracować z firmami, które mają na tym polu jakieś doświadczenie i doskonale wiedzą, że Instagram przechwytuje i banuje konta, na których nagle pojawia się całe mnóstwo lajków niewiadomego pochodzenia. Jeżeli wobec tego zależy nam na tym, aby zakup był jedynie jednorazowym wsparciem przy rozkręcaniu konta firmowego, to z pewnością lepiej zapłacić nieco więcej i cieszyć się oczekiwanym rezultatem.

1 Comment

  1. Moim zdaniem opłaca się kupować lajki, polubienia, obserwujących wyświetlenia, subskrybentów itd. Korzystam z umiarem z takich usług stosując odpowiednie metody tak aby przynosiły mi one zamierzone cele i efekty. osobiście mogę polecić dwa solidne polskojęzyczne serwisy:

    Pierwszy z dużą ilością usług i bardzo atrakcyjnymi cenami jak na Polski rynek. Nie znam innego serwisu w Polsce z tak atrakcyjnymi cenami i z taką ofertą usług, może jest ich z 1000 na różne Social Media. Serwis z pełną automatyzacją. Posiada kilka metod płatności, w tym szybkie przelewy on-line. Oferowane usługi są z gwarancją i bez wszystko zależy od ceny. Często dają też darmowe usługi do testowania. Jak nieliczni maja w ofercie usługi z Polski na IG, FB i YT.

    Drugi serwis polecam dla tych, którym taka olbrzymia ilość usług sprawia problem, nie wiedzą co wybrać lub nie wiedzą o co chodzi na pierwszym podanym serwisie. Lajkomat.pl to solidne usługi, wszystkie z gwarancją i nic tam praktycznie nie spada.

Dodaj komentarz