Jakimi treściami zapełniać swoje strony internetowe?

Jakimi treściami zapełniać swoje strony internetowe?

Jeśli twoja strona ma zagościć w sieci na dłużej, nie możesz pozwolić sobie na to, aby zaginęła gdzieś w odmętach Internetu. Każdego dnia, miesiąca i roku twoja witryna powinna przyciągać zarówno starych, jak i nowych użytkowników. W tym celu każda podstrona musi mieć aktualne i wartościowe treści. Jak tego dokonać?

Jak rozpoznać dobrej jakości treść? Wyróżnia ją kilka podstawowych cech charakterystycznych. Bierze pod uwagę zarówno czytelników, jak i wyszukiwarki. Jest interesująca zarówno dla użytkowników poszukujących starych, jak i aktualnych informacji. Nie jest tylko i wyłącznie artykułem. Dobrą treścią może też być filmik lub infografika.

Jakiego rodzaju treści tworzą nieustający ruch na twojej stronie?
* Wszelkiego rodzaju badania. Mogę one występować w formie PDF lub dokumentów raportowych. Będą bardzo przyjazne dla przeglądarki. Dodatkowo wiele osób chętnie je cytuje i umieszcza do nich linki.
* Definicje. Będą one zawsze w modzie zarówno wśród użytkowników, jak i wyszukiwarek. Podstrona z definicją wcale nie musi być krótka. Po wyjaśnieniu pojęcia warto dodać jeszcze trochę konkretnej treści.
* Artykuły z cyklu „jak to zrobić”;
* Raporty;
* Porady;
* Artykuły spoza branży technicznej, mówiące o zachowaniach, postawach, charakterystyce. Jeśli twoja strona dotyczy innego niż techniczny tematu, to doskonałe rozwiązanie.
* Listy, spisy.

Jak stworzyć te treści, aby były skuteczne? Liczy się oczywiście zawartość merytoryczna oraz jakość, ale warto zwrócić uwagę również na kilka innych rzeczy. Artykuły zawsze publikuj z datą. Użytkownik nie powinien zastanawiać się nad tym, kiedy artykuł był opublikowany. Potrzebna jest mu jasna informacja, na podstawie której podejmie decyzję czy zostaje na twojej stronie, czy nie. Aktualizuj treści. Aktualizowana zawartość jest przyjazna dla wyszukiwarek. Zawsze dodaj notkę, wyjaśniając powód aktualizacji. Jeśli treści są już nieaktualne, powiadom o tym i podaj link do nowego artykułu.

Wykreowanie treści, które będą tworzyły nieustający ruch na twojej stronie, nie jest aż takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Pamiętaj jednak, że wymagają one ciągłych aktualizacji. Nigdy nie zostawiaj ich samych sobie, mając nadzieję, że już na wieki wieków będą na wysokich pozycjach w  wyszukiwarce.

Dodaj komentarz