Masowa wysyłka SMS – jakie ma zastosowania poza biznesem?

Masowa wysyłka SMS – jakie ma zastosowania poza biznesem?

Nie jest tajemnicą, że platformy do masowej wysyłki SMS, takie jak https://mprofi.pl/, są niezwykle przydatne w biznesie. Szczególnie dobrze sprawdzają się w e-commerce, branży medycznej oraz kosmetycznej, a także hotelarskiej (i ogółem turystycznej). Można za ich pomocą przykładowo informować klientów o aktualnym statusie zamówienia lub przypominać im o nadchodzącym spotkaniu lub wizycie.

Nie każdy jest jednak świadomy, że tego typu rozwiązania mają wiele zastosowań niekomercyjnych. Warto się bliżej z nimi zapoznać – być może okaże się, że nadarzy się okazja, aby wdrożyć je w swoich działaniach. Wszystko dokładnie omówimy poniżej!

Masowa wysyłka SMS a organy samorządowe

Przedstawiciele lokalnych władz mogą wykorzystywać możliwości nowoczesnych platform SMS na różne sposoby. Wśród tych najczęściej spotykanych można wyróżnić:

  • informowanie o ważnych wydarzeniach lub zagrożeniach w okolicy
  • “oprowadzanie” po lokalnych zabytkach (przesyłanie krótkich, acz treściwych wskazówek odnośnie do tego, gdzie warto się udać i co trzeba zobaczyć)
  • przeprowadzanie ankiet (przykładowo służących do głosowania na temat kolejnych wydarzeń kulturalnych, które mają być zorganizowane na danym terenie).

Dostępnych opcji jest oczywiście o wiele więcej: wszystko zależy od okoliczności, a także od kreatywności lokalnych władz. W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy są zabiegani i zmęczeni, przekazywanie informacji o np. nadchodzącym festynie za pomocą SMS może być znacznie skuteczniejsze niż chociażby wieszanie plakatów.

Masowa wysyłka SMS sprawdza się zarówno w niewielkich, jak i sporych miejscowościach. Wykorzystuje je już niemała ilość organów samorządowych w Polsce, a cały czas tego typu rozwiązania są wdrażane w kolejnych miejscach.

Niekiedy bywają powiązane z dedykowaną aplikacją mobilną stworzoną dla mieszkańców danej wsi, gminy czy miasta (bądź też turystów, którzy akurat daną lokalizację odwiedzają), aczkolwiek oczywiście nie musi tak być.

Do czego szkołom i innym placówkom edukacyjnym mogą przydać się platformy SMS?

Szkoły często znajdują się w sytuacji, w której muszą szybko poinformować czy to określone osoby, czy duże grupy o jakiejś kwestii. Mowa tutaj chociażby o planowanych wycieczkach, zbiórkach i zebraniach, konieczności wniesienia jakiejś opłaty czy zapisach na planowane wydarzenia. Kluczowe jest także skuteczne przekazywanie informacji o ocenach, nieobecnościach czy uwagach ucznia.

Jest wiele sposobów, na które placówki edukacyjne mogą skontaktować się z rodzicami uczniów, ale nie wszystkie są równie wygodne. Rozmowy telefoniczne wymagają czasu, a do tego rodzic zapewne nie zawsze będzie mógł odebrać. E-maile, wiadomości poprzez e-dziennik czy przekazywanie wiadomości za pośrednictwem dzieci również mają swoje znaczące wady.

Wykorzystanie SMS-ów pozwala ominąć wiele problemów: jest szybkie, skuteczne i komfortowe dla obu stron. Lepsza komunikacja oznacza m.in. większe zaangażowanie rodziców w funkcjonowanie szkoły, a także zredukowanie kłopotów organizacyjnych, jest to więc kwestia, na którą należy kłaść duży nacisk.

Dodaj komentarz