Jak zarobić na tworzeniu bloga?

Pisanie bloga to zazwyczaj pasja. Tworzymy je, aby pochwalić się naszym hobby, aby dzielić się swoimi przemyśleniami na różne tematy, pokazujemy rzeczy, z których jesteśmy dumni, jak zdjęcia czy efekty naszej pracy. Jeśli robimy to profesjonalnie, regularnie i blog staje się bogatą w treści stroną, rośnie jego popularność to pasja może przerodzić się w sposób na życie.

Przełomowy moment

No właśnie, kiedy można określić, że prowadzony przez nas blog to już nie tylko pasja, ale również zawód. W dzisiejszych czasach jest już spora grupa ludzi, który pytani o to co robią w życiu odpowiadają ?jestem blogerem?. Oznacza to tyle, że z pisania bloga rzeczywiście można się utrzymać. Ale jak dotrzeć do takiego momentu? Spełnione musza być dwa najważniejsze warunki. Po pierwsze temat, którego tyczy się nasz blog musi być interesujący. Im większa jest grupa potencjalnych odbiorców tym lepiej. Po drugie musimy prowadzić go z pasją, starać się aby każdy kolejny wpis był lepszy od poprzedniego i robić to regularnie. Blogiem z pięcioma (nawet dobrymi) wpisania nie podbijemy internetu. O zarabianiu pieniędzy możemy myśleć dopiero, gdy możemy się pochwalić sporą liczbą czytelników.

Kanały zarobku

Wiele osób może sobie pomyśleć: no ok, mam dobrego bloga, odwiedza go spora liczba internautów, są aktywni, komentują moje wpisy i z niecierpliwością czekają na kolejne. Ale jak właściwie może się to przełożyć na pieniądze? Sposobów na zarabianiu na blogu jest co najmniej kilka. Przede wszystkim należy je potraktować jako przestrzeń reklamową. Jeśli nie potrafimy samodzielnie znaleźć reklamodawców możemy spróbować wyświetlać reklamy AdSense. Niemal na każdej stronie można skorzystać z tej opcji.  Jeśli jesteśmy bardziej przedsiębiorczy możemy sami poszukać reklamodawców wśród firm, które oferują usługi lub produkty powiązane tematycznie z naszymi treściami, zatem nasi czytelnicy są potencjalnymi klientami tych firm.

Wielu blogerów zarabia również w nieco inny sposób. Otrzymują oni bowiem wiele produktów, nowinek na rynku, aby przetestowały je i zaopiniowały na łamach swojego bloga. W ten sposób zyskiem za jeden wpis może być modne ubranie, gadżety związane z nowinkami technologicznymi jak telefony, komputery, aparaty fotograficzne etc.  Wszystko zależeć będzie od tego jak dobry jest wasz blog i jak wielu czytelników posiada. Zasada jest prosta ? im więcej osób czyta waszego bloga tym więcej możecie na nim zarobić.

Dodaj komentarz