Czy można kredytować zakup używanego samochodu?

Kredytowanie zakupu używanego samochodu to dobry pomysł

Nie masz funduszy na nowy samochód? Nie zamierzasz pożyczać 100 000 lub więcej tysięcy złotych? Wybierz zatem samochód używany za 10 000, 20 000 czy 30 000 złotych. Jest to znakomite rozwiązanie, które sprawdza się naprawdę doskonale. Warto o tym pamiętać, bo bez tego nic się nie uda. Banki udzielają takich kredytów i nie jest to obecnie nic nadzwyczajnego.

Na co kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy można pobrać na zakup samochodu osobowego, ciężarowego, dostawczego, motoroweru, motocykla, łodzi motorowej. Można pobrać taki kredyt na 10 lat, a kwota to nawet kilka milionów złotych. Wiele osób jednak pobiera takie kredyty na krótszy czas i na znacznie mniejsze kwoty. Na co zwracać uwagę? Na funkcjonalność, stan techniczny oraz wyposażenie. Z drugiej ręki, czyli używane auto, może być całkiem dobre i na pewno się sprawdzi. Taki samochód można znaleźć w komisie, kupić go od osoby fizycznej, nabyć od autoryzowanego dealera czy też od firmy, która właśnie wymienia flotę aut. W bankach można także pobrać kredyt na zakup auta z zagranicy. Auto jednak nie może być np. 25-letnie. Niektóre banki kredytują zakup samochodów do 10 roku ich funkcjonowania, inne są gotowe kredytować auta 20-letnie. Należy zatem dokładnie sprawdzić ofertę i przeanalizować ją bardzo starannie. Niektóre banki pożyczają pieniądze na 3-5 lat. Inne są gotowe je pożyczyć na 10 lat. Wszystko jest zapisane w warunkach danej placówki bankowej. Klient powinien spotkać się z bankowym doradcą, porozmawiać oraz podjąć właściwe decyzje finansowe. Bez tego nic się nie uda i nie sprawdzi się wcale.

Dla kogo jest kredyt na zakup auta?

Kredyt jest dla osób mających stałe dochody oraz odpowiednią zdolność kredytową, czyli zdolność do spłacenia zobowiązania wraz z odsetkami. Jest to sprawa oczywista i jak najbardziej godna polecenia. Klienci doceniają takie kredyty i bardzo chętnie z nich korzystają. Wysoka jakość kredytu oraz dłuższy czas spłaty są bardzo dogodne i wygodne.

Banki zwracają uwagę na wiek kredytobiorcy, kwotę kredytu, wysokość dochodów oraz ich źródło, wysokość rat innych pożyczek czy też kredytów, wysokość wszelkich zobowiązań finansowych, liczbę osób na utrzymaniu. Takie są zasady i to jest brane pod uwagę. Warto zaciągnąć kredyt i korzystać z niego jak najczęściej. Doskonała jakość takiego kredytu to sprawa nader ważna i można spokojnie stosować taki kredyt. Warto zadbać o kredytowanie różnorodnych potrzeb, dzięki temu kredytowanie zyskuje na znaczeniu.

Dodaj komentarz