Outsourcing pracowniczy — wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Koszulka firmowa – dodatkowa reklama

W twojej firmie brakuje rąk do pracy? Rotacja wpływa na morale zespołu i mieszane opinie o przedsiębiorstwie? Jeśli dotąd nie znalazłeś rozwiązania tych problemów, dobrze trafiłeś. Po lekturze poniższego artykułu poznasz szybki i bezpieczny sposób na uzupełnienie braków kadrowych!

Co oznacza outsourcing pracowniczy?

Outsourcing pracowniczy to rozwiązanie, z którego zdaje sobie sprawę niewielu przedsiębiorców. Tymczasem możesz na nim zyskać zarówno ty, jak i pracownik, z którego usług skorzystasz. Outsourcing to:

  • optymalizacja kosztów,
  • oszczędność czasu przeznaczanego na wewnętrzną rekrutację i szkolenia,
  • wypełnienie braków kadrowych,
  • wykwalifikowani pracownicy,
  • nowe rozwiązania i doświadczenia,
  • gwarancja elastyczności,
  • rozbudowanie sieci kontaktów,
  • dostosowanie do potrzeb branży i firmy,
  • innowacyjność i wzrost konkurencyjności na rynku,
  • efektywność.

Jak to możliwe, że w obliczu tak wielu korzyści outsourcing pracowniczy zbiera również negatywne opinie? Cóż, wszystko dzieje się za sprawą nieuczciwych praktyk niektórych agencji pracy. Powodem może być także to, że niektórzy przedsiębiorcy traktują to rozwiązanie jako remedium na wszystkie problemy kadrowe. Outsourcing to pomocne i legalne narzędzie, jednak powinno ono stanowić jedynie dodatek to dobrze zorganizowanego, zgranego zespołu. Wówczas zlecenie poszczególnych zadań zewnętrznym podmiotom zadziała tylko na twoją korzyść!

Outsourcing pracowniczy a kwestie prawne

Umowa określająca wymiar outsourcingu pracowniczego może przybierać różne formy. Najczęściej stosuje się umowę zlecenie lub umowę o dzieło, a czasami także umowę agencyjną. Pracownika chroni naturalnie prawo pracy, a wszystkie dokumenty muszą jasno i dokładnie określać warunki współpracy między zaangażowanymi podmiotami.

Outsourcing pracowniczy z firmą Flambir

Jeśli poszukujesz rzetelnej agencji, skontaktuj się z przedstawicielem firmy Flambir*, która załatwi za ciebie wszystkie formalności, związane z outsourcingiem pracowniczym. Jej przedstawiciele odciążą dział HR twojej firmy, przejmując na siebie większość uciążliwych obowiązków. Dotychczasowi klienci tej agencji pracy chwalą sobie przede wszystkim szybkość realizacji zleceń, elastyczność, zaangażowanie, bezpieczeństwo prawne, przejrzyste warunki współpracy oraz indywidualne podejście. Flambir gwarantuje wsparcie twojej firmy między innymi w zakresie obsługi klienta, prac budowlanych, ogrodniczych i domowych. Skorzystaj z tej możliwości już dziś!

*Flambir nie jest agencją pracy tymczasowej.

Dodaj komentarz