Leasing pracowników z ich perspektywy. Sprawdź, co możesz zyskać!

Leasing pracowników z ich perspektywy. Sprawdź, co możesz zyskać!

Wynajem pracowników to usługa, która wciąż zyskuje popularność. Jednocześnie wzbudza ona jednak obawy zarówno wśród pracodawców, jak i poszczególnych specjalistów. Czy takie rozwiązanie jest legalne? Z czym się ono wiąże i na co należy zwracać uwagę? O tym przeczytasz w poniższym artykule!

Leasing pracowników krok po kroku

Leasing pracowników to forma zatrudnienia, z której część pracodawców i specjalistów korzysta już od lat. Inni jednak dopiero ją odkrywają, doświadczając niekiedy obaw i wątpliwości. Czy takie rozwiązanie jest legalne, opłacalne i bezpieczne? Przeczytaj nasz artykuł do końca, a z pewnością uzyskasz odpowiedź na wszystkie pytania.

Wynajem pracowników, czyli ich leasing, odbywa się za pośrednictwem agencji pracy. Przeprowadza ona rekrutację specjalistów, dbając zarówno o swój wizerunek i zlecenia klientów, jak i komfort zatrudnianych osób. Ta forma zatrudnienia ma następujący przebieg:

  1. Agencja pracy rekrutuje pracowników o wybranych specjalizacjach.
  2. Klienci — przedsiębiorcy — kontaktują się z jej przedstawicielami, przedstawiając swoje oczekiwania.
  3. Agencja proponuje właścicielom firm wykwalifikowanych pracowników, korzystając ze swojej bazy.
  4. Następuje podpisanie umowy.
  5. Agencja pracy, dbając o wszelkie formalności, kontaktuje ze sobą pracownika i pracodawcę. Jej przedstawiciele służą pomocą każdej ze stron przez cały okres współpracy.

Wybór agencji — klucz do sukcesu?

Z pewnością zwróciłeś uwagę na to, że agencja pracy ma zasadnicze znaczenie w procesie leasingu pracowników. Jeśli dokonasz odpowiedniego wyboru, możesz być pewien, że przebiegnie on bezpiecznie. My polecamy ci kontakt z firmą Flambir, która nie jest agencją pracy tymczasowej. Posiada za to wszelkie niezbędne kwalifikacje, które pozwalają na nadzorowanie wynajmu pracowników.

Leasing pracowników a ich prawa i obowiązki

Wiele mówi się o wątpliwościach pracodawców względem kontaktu z agencją pracy, jednak niezwykle ważne są także prawa pracowników. Agencja Flambir zatrudnia osoby pochodzące z Ukrainy i ze Wschodu, dbając o ich legalny i bezpieczny pobyt w Polsce.

Bezpieczny leasing pracowników to szansa zarówno dla firm, jak i specjalistów, którzy świadczą za ich pośrednictwem swoje usługi. Członkowie zespołu mogą uczyć się od siebie nawzajem. Poza tym wynajem pracownika, który staje się coraz popularniejszą formą zatrudnienia, to także cenne doświadczenie dla samego pracodawcy. Na tym rozwiązaniu zyskują wszyscy, dlatego skorzystaj z niego już dziś!

Dodaj komentarz