Kwiaciarnie kiedyś i dzisiaj

Jak realizować zwycięskie pomysły wyróżniające Twoje treści?

W 1980 roku Theo Boerma wraz z żoną José Boermą założył pierwszą prywatną szkołę kwiaciarską – Międzynarodową Szkołę Projektowania Kwiatowego Boerma Instituut w Aalsmeer. Dyplom florystyczny był uznawany przez rząd holenderski do 1996 roku. Kiedy otwierały się granice Europy, dyplom nie był już potrzebny, ale szkolenie zawodowe dla holenderskich i międzynarodowych studentów jest nadal organizowane przez Boerma Instituut.

Kwiaciarnia internetowa a tradycyjna

Biznes kwiaciarski ma znaczący rynek w świecie korporacyjnym i towarzyskim, ponieważ kwiaty odgrywają dużą rolę w wystroju imprez okolicznościowych i spotkań. Opiekunki, drogi wejściowe, stoły recepcyjne, bukiety ślubne, weselne i scenografia to tylko kilka przykładów wykorzystania kwiatów w biznesie i wydarzeniach towarzyskich. Kwiaty są również tradycyjnie używane w środowisku kościelnym, a ich aranżacja jest często wykonywana przez wykwalifikowanych ochotników kościelnych.

Wiele narodów ma swój własny styl aranżacji kwiatowej. Zależy to od tego, jakie odmiany kwiatów są łatwo dostępne i od kultury narodu. Na rynku florystycznym znaczne sukcesy odnosi kwiaciarnia internetowa Białystok.

Ikebana

Dziś kwiaciarnie w Japonii sprzedają również wcześniej ułożone lub już wyczekiwane ikebany. Ikebana to styl kwiatowy, który powstał w Japonii. Ikebana, znana z prostoty linii i formy, jest stylem wzornictwa, który jest przede wszystkim praktykowany dla osobistej przyjemności. Ma ona trzy części układu: niebo, człowieka i Ziemię.

Nowoczesne wzornictwo utożsamia się z ich grą na przestrzeni pomiędzy każdym rozkwitem, który często jest dramatyczny, a grą na użyciu koloru i różnych faktur, co może być dość eksperymentalne.

Angielski Ogród

Angielski styl ogrodu jest tradycyjnie angielską formą floralnego designu. Kamienie rozmieszczone są w sposób promienisty i bogato wykorzystują sezonowe kwiaty i listowie. Projekty te są często wykonywane jako niskie, tuftowane kopce lub wyższe wazony, które są uniwersalne (360°) i zawierają kwiaty ogrodowe, takie jak róże, gardenia, kamelia, delfin i piwonie. Kwiaty układają się zazwyczaj z minimalnym odstępem między kwitnieniami, a liście są wykorzystywane do podkreślenia kwiatów, ponieważ są to główne cechy charakterystyczne.

Nowoczesny/europejski styl

Nowoczesna/europejska florystyka stylistyczna to współczesne, liniowe wzory, które podkreślają unikalne formy zarówno pojedynczych materiałów kwiatowych, jak i samych wzorów. Układy zazwyczaj cechują się ujemną przestrzenią i zawierają asymetryczne rozmieszczenie materiałów. Styl kontrastuje bezpośrednio z tradycyjnymi aranżacjami radialnymi, takimi jak ogród angielski.Nowoczesne/europejskie wzory stylów często zawierają unikalne, egzotyczne lub tropikalne kwiaty, takie jak Ptak Raju, Orchidei, Anthurium, Protea z Karaibów i innych egzotycznych miejscowych mieszkańców, ale mogą również wykorzystywać więcej wspólnych kwiatów, takich jak Róże, Gerbery i lilie.

Dodaj komentarz