Pracując na umowie zlecenie, możesz uzyskać atrakcyjną ofertę kredytu

Pracując na umowie zlecenie, możesz uzyskać atrakcyjną ofertę kredytu

W świadomości kredytobiorców utarło się przekonanie, że do uzyskania pożyczki w banku konieczne jest posiadanie umowy o pracę na czas nieokreślony. Czasy jednak się zmieniły i możliwe jest także uzyskanie kredytu przy umowie cywilnoprawnej. Aby go otrzymać, warto zgłosić się do https://habzafinanse.com.pl/. Dlaczego? Ponieważ w Habza Finanse pracują doświadczeni profesjonaliści, którzy wiedzą, co zrobić, aby uzyskać kredyt przy umowie zlecenie na dobrych i atrakcyjnych warunkach.

Czy rodzaj umowy podpisanej z pracodawcą ma znaczenie przy wnioskowaniu o kredyt?

Banki to instytucje finansowe, które drobiazgowo podchodzą do kwestii związanych z udzielaniem kredytów. W tym celu każdy potencjalny klient musi przejść dogłębną analizę zdolności kredytowej, która pozwoli oszacować, czy daną osobę stać na pożyczę i jej terminową spłatę, czy nie. Wpływ na ocenę ma wiele czynników – część z nich jest punktowana wyżej, a część niekoniecznie.

Poszczególne banki wypracowały sobie różne metody badania zdolności kredytowej. Nie wszędzie jednak poszczególne czynniki mają tę samą wartość. Widać to zwłaszcza wtedy, gdy bank X odmówił nam udzielenia pożyczki, natomiast bank Y wyraził na to zgodę i jeszcze zaproponował wyższą kwotę. Jakie czynniki mają zatem na to wpływ? Wbrew pozorom liczy się nie tylko wysokość zarobków.

Rodzaj umowy podpisanej z pracodawcą

Najwyżej punktowana jest oczywiście umowa o pracę podpisana na czas nieokreślony. Nie oznacza to jednak, że osoba zatrudniona na umowę zlecenie nie otrzyma pożyczki. Jeśli wykaże, że jej zatrudnienie to stabilna i pewna praca, wówczas bank może zgodzić się na udzielenie kredytu. Niezbędne do tego będzie jednak uzyskanie tzw. promesy od pracodawcy.

Koszty związane z miesięcznymi wydatkami

Dla banku idealnie byłoby, jeśli kredytobiorca nie ponosiłby żadnych wydatków i byłby wolny od wszelkich pożyczek. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. Warto jednak mieć na uwadze, że wysokość spłacanych rat pożyczek, czy kredytów obniża zdolność kredytową.

Czysta historia w BIK-u

Równie ważny jest brak posiadania negatywnych wpisów w bazie Biura Informacji Kredytowej. Brak problemów ze spłatą aktualnych i dawnych zobowiązań z pewnością zostanie doceniony przez bank. Upewnij się zatem, że raport BIK nie zawiera wpisów dotyczących zaległości w spłacie zobowiązań.

Na zdolność kredytową wpływa także okres kredytowania, samodzielne zaciągnięcie kredytu (lub wraz z partnerem), wiek, a nawet wykształcenie. Przed zaciągnięciem pożyczki w banku, warto zatem sprawdzić na co dana instytucja zwraca największą uwagę.

Co zrobić, aby uzyskać dobrą ofertę kredytu przy zatrudnieniu na umowę zlecenie?

Staranie się o kredyt w banku w pojedynkę nie jest łatwe. Aby więc oszczędzić sobie stresu i nerwów, warto poprosić o pomoc profesjonalistów. Doświadczeni specjaliści z Habza Finanse dokładnie przeanalizują Twoją sytuację finansową, wskażą, co możesz zrobić, aby poprawić swoją zdolność kredytową i znajdą najlepszą ofertę kredytu na rynku.

Dzięki pomocy możesz uzyskać atrakcyjne warunki pożyczki nawet jeśli pracujesz na umowę zlecenie. Jest to możliwe dzięki negocjacjom, których w Twoim imieniu podejmie się doświadczony specjalista. W razie potrzeby zespół Habza Finanse pomoże Ci również w dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności.

Dodaj komentarz