Wypełnianie ankiet – sposób na porządny zarobek?

Wypełnianie ankiet w internecie swego czasu było polecane jako świetny sposób na zarobek dla młodych osób, jeszcze uczących się lub takich, które chcą spróbować swoich sił w pracy zdalnej. Czym więc są te ankiety, na których wypełnianiu możemy się dorobić? Okazuje się, że to nic innego, jak zwykłe badania, które zabierają nam masę czasu i dają za to niewspółmiernie mało punktów do wymiany.

Ankiety wypełniane za pieniądze
To swego rodzaju zabawa w tajemniczego klienta, tylko znacznie nudniejsza i mniej dochodowa. Zresztą ta alegoria nie jest przypadkowa, bo wiele platform zajmujących się udostępnianiem płatnych ankiet oferuje też swoim użytkownikom zatrudnienie w ramach testera gier czy właśnie tajemniczego klienta. Problem jest jednak taki, że tajemniczego klienta się wynajmuje, a więc pojawia się szansa na zarobienie prawdziwych pieniędzy. W przypadku ankiet nie masz nawet do końca pewności, czy otrzymasz za nie cokolwiek, bo w połowie jej wypełnienia organizator może Ci podziękować i stwierdzić, że nie pasujesz do profilu osób, na których im zależy.

Stawki za wypełnienie płatnej ankiety
Często nieprawdą jest, że za wypełnienie ankiet od razu zarabiamy pieniądze. Większość platform, na których możemy założyć konto i znajdować zaproszenia do ankiet nie oferuje nam realnej wyceny, a jedynie punkty. Punkty, które otrzymujemy za jedną ankietę, są w pełni zależne od serwisu i jej długości, ale raczej nie przekraczają złotówki za sztukę. I w teorii nie byłoby to aż takie złe, wypełniamy ankietę i wypłacamy na nasze konto określoną kwotę. Możesz sobie obliczyć, że w ciągu dnia dasz radę wypełnić pięć ankiet, a to może przełożyć się na 150 zł w miesiącu więcej. Tyle że nie, bo pieniędzy nie możemy wypłacić, póki nie uda nam się uzbierać określonej kwoty, często bardzo wysokiej.

Serwisy z płatanymi ankietami
Jak nie trudno się domyślić, ankiety znajdują się zbiorczo w jednym miejscu, przeważnie na portalu z ankietami. Jest ich na rynku parę, możemy też spróbować się zarejestrować na zagranicznych stronach. Przeważnie dostajemy na nich inne ankiety, choć mogą być one bardzo podobne. Ankiet nie ma niewyczerpanej ilości i możemy do każdej z nich podejść raz. Co ważne, nie do wszystkich możemy się zakwalifikować, bo przed większością wypełniamy krótki kwestionariusz osobowy, który pozwala określić, czy jesteśmy grupą docelową danego badania. Jeśli nie, to ankieta się kończy, a my dostajemy nic albo kilka symbolicznych punktów na pocieszenie.

Metody wypłacania środków pieniężnych
Kiedy uda nam się już uzbierać naszą wymarzoną kwotę, staje przed nami dość trudny wybór. Okazuje się bowiem, że większość portali z ankietami albo w ogóle nie ma opcji bezpośredniego przelewu na konto, albo oferuje go, gdy zgromadzimy naprawdę pokaźną liczbę punktów na swoim koncie. Jak więc możemy je wymienić? Najpopularniejsze metody to forma kart podarunkowych do różnego rodzaju sklepów takich jak Amazon czy eBay. Dla kogoś, kto chce i lubi robić zakupy na tych stronach to na pewno fajna opcja, ale nie każdy chce i może z nich skorzystać. Dlatego przed rozpoczęciem pracy na danym profilu warto sprawdzić, jak możemy później wypłacić swoje środki.

Dodaj komentarz