Kredyt firmowy – jakie wymagania trzeba spełnić, aby go otrzymać?

Potrzebujesz dodatkowych środków pieniężnych na swoją działalność gospodarczą? Dobrym rozwiązaniem może być kredyt firmowy, który można przeznaczyć zarówno na bieżącą działalność przedsiębiorstwa, jak i na inwestycje. Zanim jednak zaczniesz szukać odpowiedniej oferty, powinieneś wiedzieć jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać tego typu zobowiązanie.

Kredyt firmowy – najważniejsze informacje

Kredyt firmowy to rodzaj zobowiązania finansowego, które jest przeznaczone typowo dla przedsiębiorców. Mogą z niego skorzystać osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Obecnie na rynku finansowym nie brakuje ofert kredytów, które można przeznaczyć na wydatki związane z firmą. Do wyboru masz kredyt obrotowy, odnawialny lub inwestycyjny. Kredyty firmowe to zobowiązania, które bardzo często opiewają na wysokie sumy. Aby jednak móc otrzymać takie zobowiązanie, firma musi spełnić kilka wymogów.

Przede wszystkim banki wymagają tego, aby firma już od jakiegoś czasu funkcjonowała na rynku. Nie ma możliwości otrzymania kredytu firmowego, gdy firma nie jest jeszcze zarejestrowana, ale myślimy już o jej założeniu. Wiele banków wymaga, aby firma prosperowała na rynku przynajmniej rok a w niektórych przypadkach nawet 2 lata. Ważna jest też zdolność kredytowa i dobry biznesplan. Biznesplan będzie niezbędny w przypadku kredytów inwestycyjnych.

Na co można przeznaczyć kredyt firmowy?

To, w jaki sposób będziesz mógł wydać środki z kredytu firmowego, zależy od tego, na jaki rodzaj zobowiązania się zdecydujesz. Kredyt inwestycyjny może być przeznaczony tylko na inwestycje czy np. zakup nieruchomości, samochodów, maszyn produkcyjnych i innych rzeczy, które będą należeć do firmy i wesprą jej rozwój. Jeśli potrzebujesz kredytu, który będziesz mógł przeznaczyć na bieżącą działalność firmy, to wybierz kredyt obrotowy.

Kredyty dla firm Wrocław – bezpłatna pomoc w uzyskaniu zobowiązania

Jeśli potrzebujesz kredytu firmowego, ale nie wiesz co zrobić, aby go otrzymać, to skorzystaj z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego. Kredyty dla firm Wrocław mogą być bardzo korzystne i doradca zadba o to, abyś wybrał najkorzystniejszą ofertę. Nie będziesz też musiał przejmować się formalnościami, ponieważ większością spraw mogą zająć się profesjonaliści. Uzyskasz pomoc nie tylko w znalezieniu dobrej oferty, ale także w wypełnianiu wniosku i gromadzeniu niezbędnych dokumentów. Warto jest skorzystać z pomocy ekspertów, ponieważ dzięki wieloletniemu doświadczeniu będą Ci oni w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.

Ekspert Finansowy Wrocław

ul. Powstańców Śląskich 95
53-332 Wrocław
woj. dolnośląskie

Dodaj komentarz