Masz stronę na wordpressie? Oto lista niezbędnych wtyczek!

Zarabianie przez Internet – fakty i mity

Blog WordPress powstał jako prosty pamiętnik internetowy. Było to dawno temu, niemal u zarani Internetu.
I jako ten ten tam pamiętnik nie odznaczał się ani szczególną zawiłością kodów, ani wyrafinowaniem funkcjonalności.
Był za to, i jest tak do dziś, prosty w użyciu i łatwy w opanowaniu jego obsługi. A i na dodatek bardzo dobrze się pozycjonujący. Każdy blog WordPress otrzymuje niejako na starcie handicap u wielkiego oka Google.

To i nic dziwnego, co ludzie blogi zakładają jeden przez drugiego. Że coraz to różne przeznaczenia dla niego mają. WordPress, mimo wielu lat rozwoju i modyfikacji, pozostał pamiętnikiem internetowym. Czyli w domyślnej konfiguracji, tak jak się instaluje, żadnych wyrafinowaności nie posiada, do zadań specjalnych zdatny nie jest.

Wtyczki WordPress – nowe oblicze bloga

Na dziś, podstawowe funkcje WordPress bloga już starczać nie mogą. Ale jest na to prosta rada. Wtyczki WordPress do zadań przeróżnych. Potrzebujesz formularz kontaktowy, wtyczkę instalujesz i konfigurujesz. Mapa strony i powiadamianie o niej wyszukiwarek, inna wtyczka tu się przyda. I tak dalej, i tak dalej.

Instalacja to problem żaden, dosłownie kilka chwil wymaga. Robisz to z zaplecza, inaczej kokpitu bloga. Tam to wyszykujesz, przeglądasz opisy i wtyczki wordpress instalujesz. Każdą po instalacji uruchomić i skonfigurować musisz.
Jedne proste w tym są, inne ciut zachodu dla dostosowania wymagają, a masz i takie jeszcze co zarejestrowania potrzebują.

Wtyczki wordpress to niby doping dla Twojego bloga. Które wybrać, które używać, to już od konkretnych potrzeb jest zależne.

Tu uwaga jedna, bardzo ważna. Nie ma nic darmo. Każda wtyczka działająca to dla serwera obciążenie. Jedna to niewiele, ale znowu kilkanaście wyraźnie ładowanie i odświeżanie bloga Twojego zwolni.
Czyli tu rozwaga jest potrzebna, instalować tylko te potrzebne, w ilości bez przesady.

Wtyczki WordPress, te niezbędne.

Spośród tysięcy wtyczek dla bloga, bo na pewno tyle ich powstało, wybór trudny.
Tu mogę podać kilka, co niezbędne i wielce użyteczne.

Akismet dla komentarzy na blogu pilnowania. Wychwyci większość, prawie wszystkie komentarze spamerów. Nie dopuści do ich publikacji. Masz ją z blogiem nowym już zainstalowaną i uruchomioną. Wymaga jedynie podania klucza API. Uzyskasz go po zarejestrowaniu się na wordpress.com.

Google XML Sitemaps co mapę strony Twojego bloga utworzy i za każdym razem, jak co nowego dodasz ją zaktualizuje. Nie dość że mapę tworzy, to jeszcze powiadamia wyszukiwarki o samej mapie i o każdej zmianie. Wtyczka ważna dla pozycjonowania bloga.

Google Analytics for WordPress dla powiązania bloga z usługą Google Analytics. A nie masz lepszych statystyk ruchu na blogu od tych od Google. W tej usłudze dowiesz się wszystkiego o wizytach na Twoim WordPress. Sam wtyczka dodaje tylko odpowiedni wpis w nagłówku bloga, tak aby usługa Analytics mogła dane zbierać.

Dla dopełnienie musisz jeszcze założyć swoje konto w Google Analytics i tam dla bloga profil utworzyć. Rzecz warta zachodu, wszystko o odwiedzających bloga wiedział będziesz.

WordPress SEO by Yoast nieoceniona dla optymalizacja bloga dla SEO, czyli pod kątem wyszukiwarek internetowych.

Dodaj komentarz