Odpowiednia promocja jest jednym z elementów, o które musi zadbać szanowana firma, jeśli chce troszczyć się o swoją reputację, zadowalać swoich klientów oraz stale przyciągać nowych. Trzeba wiedzieć, w jaki sposób reklamować swoją działalność, a także swoją osobę. Jest kilka opcji, a reklama w autobusach to jedna z nich.
Popularne formy reklamy na początku
Jeszcze niedawno jedną z najpopularniejszych form reklam i dotarcia do sporego grona osób były ulotki oraz wizytówki. Do rozdawania ulotek na ulicach lub wrzucania ich do skrzynek zatrudnia się osoby z zewnątrz, nakazując im spełniać normę dzienną – tzn. w określonych godzinach przekazać kawałek papieru w konkretne ręce. Z czasem jednak okazało się, że ta forma promocji przestała być efektywna. Wiele osób nie interesowały bowiem oferty nowych kredytów, pożyczek bankowych, leasingów, ubezpieczeń, szkół językowych, czy nowej siłowni lub basenu. Najlepiej trzymają się w takiej sytuacji oferty restauracji, a zwłaszcza pizzy, czyli kwestie najbardziej przyziemne. Ulotka zabrana na ulicy przez przechodnia zazwyczaj ląduje szybko w koszu, często nawet bez uprzedniego przeczytania i zapoznania się z informacjami. Wizytówki to jeszcze mniejsza karteczka zawierająca głównie dane kontaktowe. Ta otrzymywana była przez klientów, którzy odwiedzili jakieś miejsce, np. biuro i widać było, że okazywali zainteresowanie. Okazuje się, że do klienta trzeba jednak dotrzeć innymi kanałami.
Gdzie się pokazać?
Doskonałą możliwością promocji są gadżety reklamowe, które są używane przez firmy podczas większych wydarzeń, np. tzw. targów pracy. Cukierki, balony, maskotki, długopisy lub notesy z logo wbijają się w pamięć konsumenta. Często niesie się za tym większa wartość. Np. maskotki mogą oznaczać, że przedsiębiorstwa bardzo ceni rodziny z dziećmi. Takie rozwiązania jest dobre jednak już dla potencjalnych pracowników lub kontrahentów, a także zdecydowanych klientów. Najtrudniej jest jednak dotrzeć do tych, którzy danej firmy jeszcze nawet nie znają albo skutecznie ją ignorują. Dobrą opcją na przekaz, że się istnieje, są plakaty, czy billboardy. Szczególnie intensywnie są one wykorzystywane w czasie kampanii wyborczej przez różne opcje polityczne. Na co dzień widnieje tam jednak wiele nowych branż, czy informacji, np. o nowym programie w telewizji, czy kampanii dotyczących dzisiejszych problemów. Coraz częściej wykorzystywane są także autobusy, które jako środki komunikacji miejskiej mogą zapaść w pamięć tym, którzy nimi podróżują.
Skuteczna reklama w autobusach i reklama na autobusach
W takim mieście jak Szczecin reklama w autobusach może okazać się skuteczna. Równie dobrze zostać wykorzystana reklama na autobusach. Ponieważ Szczecin to jedno z największych miast w Polsce, wiele osób podróżuje tym środkiem komunikacji. Ważne, żeby zainwestować w usługi firmy, dla której reklama w autobusach nie jest czymś nowym. Warto zwrócić uwagę, jak długi jest staż danego przedsiębiorstwa na rynku, a także jak bogata jest jego oferta. Im dłużej dany podmiot dociera do swoich klientów, tym większa szansa, że mu zaufamy. Oznacza to, że nie zawodzi konsumentów i stale wzbogaca swoje usługi, opierając się o innowacyjne rozwiązania, które są potrzebne do takich przedsięwzięć, jak reklama na autobusach w takim mieście jak Szczecin. Jest wiele form promocji w środkach komunikacji miejskiej – Classic, Light, Poster i Back. Classic i Poster wykorzystują wewnętrzna przestrzeń pojazdów – tak wygląda właśnie skuteczna reklama w autobusach. Back to z kolei reklama na autobusach – czyli oklejanie ścian zewnętrznych, włącznie z szybami.