Jak finansowo zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka?

Zabezpieczenie przyszłości dziecka to idealny pomysł, a zarazem konieczność. Przecież dziecko dla każdego rodzica to największy skarb. Pytanie w jaki sposób zabezpieczyć przyszłość dziecka? Bazując na naszym doświadczeniu i codziennych rozmowach z klientami nie sposób zauważyć kilku wydaje się najważniejszych zagadnień. Rodzice i bliscy najczęściej chcą zapewnić dobry start w dorosłe życie. Temat zabezpieczenia dziecka jest znacznie szerszy. Musimy pamiętać, że dziecko wymaga szczególnej troski i opieki, zapewnienia odpowiednich warunków bezpieczeństwa oraz odpowiednich środków finansowych na każdym etapie życia, aż do osiągnięcia dojrzałości. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo dla naszych najmniejszych klientów stworzyliśmy rozwiązania, które zapewniają wsparcie nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Nie wszystko da się przewidzieć. Warto zrobić wszystko, by skutki nieprzewidzianych zdarzeń były jak najmniejsze.

Co jest najlepsze?

Nie sposób jednoznacznie powiedzieć, które rozwiązanie jest dla kogoś lepsze. Jeżeli wybierzemy opcję, w której mamy połączenie wysokiej sumy ubezpieczania i możliwością budowania kapitału, to zawsze trzeba pamiętać, że część składek będzie pokrywała koszt ochrony, a część będzie budować przyszły kapitał. Takie rozwiązanie jest dobre w sytuacji gdy jest to jedyna forma, albo jedyna możliwość ochrony dziecka. Zdecydowanie bardziej efektywną ochronę i możliwości pomnażania kapitału uzyskamy jeżeli rozłożymy to na dwa różne produkty. Takie kwestie musimy rozważać indywidualnie, ponieważ program posagowy jest nierozłączną częścią planów długoterminowych finansowych każdego rodzica, a jest to uzależnione od możliwości jakimi w danym czasie dysponujemy.

Jakie wybrać ubezpieczenie?

Jaką sumę ubezpieczenia określić w polisie posagowej? Czy wystarczy np. 50 000zł ?
Polisa z sumą ubezpieczenia 50000zł niewiele zmieni. Dlaczego? Rachunek jest prosty. Załóżmy: jeżeli dziś kształcenie wyższe i utrzymanie studenta w obcym mieście, na dobrej uczelni, z zajęciami dodatkowymi i kieszonkowym, zamknie się w kwocie 2000zł miesięcznie, to przeliczając 5 lat studiów, 10 semestrów i każdy miesiąc wypłata 2000zł, to same studia zamykają się w kwocie 120000zł. I co dalej? Start w dorosłe życie. Suma ubezpieczenia na takiej polisie powinna byś dobrana do indywidualnych potrzeb i możliwości. Warto również pomyśleć o takich rozwiązaniach, które zapewniają bezpieczeństwo w sytuacji gdyby niestety zabrakło rodzica lub obojga rodziców. Rozwiązaniach, które w ciężkich chwilach problemów finansowych umożliwiają nam dostęp do środków, zapewniają wsparcie i gwarantują płynność finansową. Obserwując tak wielkie oczekiwania i potrzeby, a przede wszystkim cel – zabezpieczenie dziecka, warto „uzbroić” się w kilka rozwiązań, tak aby dobrze zabezpieczyć dziecko nie tylko tu i teraz, ale szczególnie teraz i w przyszłości.

Co to jest polisa posagowa?

Najprościej ujmując to taka polisa na życie, której głównym beneficjentem jest dziecko. Taka polisa ma spełniać podstawową funkcję: Zabezpieczyć finansowo przyszłość dziecka! Dlatego rozwiązania tego typu w większości przypadków łączą w sobie dwie funkcje. Pierwsza to gromadzenie i pomnażanie kapitału na przyszłość dziecka, a druga funkcja zapewnia dziecku ochronę na wypadek gdyby przytrafiło się coś przykrego. Większość polis posagowych to programy typu 2 w 1.

Ale zdecydowanie lepszym pomysłem jest zapewnienie przyszłości dziecku w dwóch niezależnych programach. Oszczędzanie i budowanie kapitału na przyszłość dziecka odbywa się tu przy wykorzystaniu różnych dostępnych instrumentów finansowych, najczęściej są fundusze kapitałowe, a osobno ochroną obejmujemy rodziców dziecka i samo dziecko. Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w pomysłach na różne opcje w tego typu rozwiązaniach, ale najważniejsze jest to by dziecko po prostu miało zabezpieczony kapitał na edukacje, wychowanie i odpowiednie wykształcenie.

Dodaj komentarz