Jak lepiej sprzedawać?

Jak lepiej sprzedawać?

Kiedy prowadzimy firmę sprzedaż jest bardzo ważna, jednak bardzo często wiele początkowych firm bankrutuje ponieważ, mają nieskuteczny lejek sprzedażowy, więc co można zrobić, aby znacznie podnieść sprzedaż naszej firmy?

Istnieje kilka zasad i wskazówek, musimy pamiętać, aby je wdrażać powoli, oraz stopniowo, więc zacznijmy od tego abyśmy Zrozumieli potrzeby klientów
Zrozumienie potrzeby klienta, jest kluczowym elementem, aby tego dokonać, możemy wysyłać e-maile z ankietami do klientów którzy dokonali już u nas zakupu, jednak wraz z e-mailem możemy dołączyć jakiś mały bonus który będzie możliwy do wykorzystania, właśnie tylko wtedy kiedy ktoś wypełni nasze ankiety i odeśle je nam. Taki bardzo prosty sposób, bardzo umocni więź między nami a naszymi klientami, ponadto, będziemy znali potrzeby naszych klientów, czego od nas oczekują, warto raz w miesiącu wysłać taką ankietę, a nasza sprzedaż bardzo wzrośnie, wzrośnie również liczba klientów.

Jednak taki prosty sposób to nie wszystko, aby słupki sprzedażowe rosły nieubłagalnie, musimy do tego jeszcze usiąść z naszym zespołem i pomyśleć jaką wartość zapewnia nasz produkt. Kiedy nasz produkt jest wartościowy, na przykład książka, do tego jest to książka biznesowa, która jest praktyczna, a nie pustym laniem wody możemy sprzedać ją za bardzo wysoką cenę, nasze produkty powinny być wartościowe, oraz zapewniać rozwiązanie problemów. Jeśli nasz produkt będzie spełniać te wymogi, sprzedaż bardzo mocno wzrośnie. Jeśli jeszcze bardziej chcemy podbić sprzedaż możemy do książek dołączyć na przykład plik do pobrania z audiobookiem, jednak wtedy tę książkę zrobić w jeszcze wyższej cenie, przykładowo książkę zestaw podstawowy za 74,99zł, a zestaw z audiobookiem za 117,99zł.

Kiedy przykładowo zdecydujemy się na wydanie książki, lub ebooka dobrze jest stworzyć ofertę produktu i to jeszcze zanim zaczniemy tworzyć książkę lub ebook, dlaczego?
Ponieważ kiedy już zdecydujemy się napisać taką książkę czy też ebooka, musimy trafić w sedno i musimy wiedzieć czy klienci będą chętni zakupić, więc przed stworzeniem naszej książki tworzymy ofertę i wystawiamy na naszej stronie internetowej naszego sklepu, lub blogu. Sprawdzamy ile osób będzie zainteresowanych, jeśli ilość osób chętnych naszym produktem będzie duża, naszym zadaniem jest to by zacząć tworzyć tego ebooka, albo książkę oraz skalować, aby oferta dotarła do jeszcze większej ilości osób, wtedy nasza potencjalna sprzedaż rośnie, możemy jeszcze dać klientom próbkę naszej książki, bądź ebooka w postaci jednego, lub dwóch rozdziałów, do przeczytania za darmo.

Kiedy stworzymy taką ofertę, dobrze a nawet bardzo wskazane jest, aby słuchać uwag potencjalnych klientów, co by zmienili, co dodali, co odjęli. To bardzo pomoże w ogólnym procesie sprzedażowym naszego produktu, warto pytać mailowo naszych klientów co by zmienili w produktach, lub w firmie. Rady klientów są bardzo cenne, ponieważ to te rady poszerzają nasz portfel oraz powiększają słupki sprzedażowe, prawda? Warto co jakiś czas podziękować klientom za ich wypełnianie ankiet, a także współpracę z nami i w zamian wysłać jakiś darmowy produkt, lub stworzyć kod rabatowy.

Dodaj komentarz