Jak mieć więcej czasu – Zarządzanie czasem

Czas to rzecz, której nigdy nie kupimy, możemy mieć miliardy na koncie i nawet tak wielkie kwoty nie kupią naszego czasu, jednak możemy ten czas wykorzystać na swoją korzyść, jak?

Istnieje kilka “patentów” które pozwolą nam zaoszczędzić czas i pierwszym z nich jest nadawanie priorytetów naszym codziennym zadaniom.
Kiedy prowadzimy firmę lub pracujemy na etacie czy robimy cokolwiek innego, musimy nadać priorytety naszym zadaniom, czyli pierw zrobić ważniejsze rzeczy, które przekładają się na nasze zarobki, a później te mniej istotne, w ten sposób zyskamy czas, a zarazem pieniądze.

Pamiętaj, aby używać kalendarza, dlaczego?
Kalendarz to niezbędny element, ponieważ podstawą jest umiejętne planowanie, kiedy zaplanujemy krok po kroku cały dzień/tydzień/miesiąc będziemy mogli być spokojni i pewni, że nie zmarnujemy naszego czasu, który jest bardzo bezcenny.

Kolejną rzeczą jest, by nie zwlekać, chodzi tutaj o to, że bardzo często musimy coś zrobić, czego nam się nie chce, jednak kiedy to jest dla nas ważne i istotne lub przekłada się na jakieś konkretne wyniki, powinniśmy zrobić to w pierwszej kolejności, a wtedy zająć się mniej ważnymi kwestiami.

Musimy pamiętać, że każdy na świecie ma tylko 24 godziny w ciągu jednego dnia i absolutnie nie musimy robić wszystkiego. Przykładowo prowadzimy firmę, to nie musimy zajmować się księgowością, odpowiadaniem na pytania klientów, czy też być pewnego rodzaju recepcją, możemy, a nawet powinniśmy zlecić to komuś, dlatego, że nie przekłada się to na nasze wyniki.

Bardzo wiele milionerów nosi ze sobą notatnik i tutaj możesz się zastanowić “po co im?”
Odpowiedź jest banalna, noszą po to, by móc zapisywać myśl, lub jakiś ważny pomysł.
Wiele osób ma na pewno, tak że wpadnie im do głowy jakiś pomysł, lecz później o nim zapomnimy i nie daje nam spokoju przez resztę dnia, a w momencie kiedy tę myśl zapiszemy, możemy otworzyć notatnik i sprawdzić to, dlatego warto mieć chociaż notatnik w telefonie, w końcu każdy nosi telefon zawsze w kieszeni.

Zapory mailowe to również ważny element w tym przypadku w biznesie. Kiedy prowadzimy dosyć dużą firmę wiadome jest, że posiadamy maila i wiele osób pisze na naszego maila z pytaniami i często zdarza się tak, że pytania są bezsensowne i wtedy kiedy zrobimy zaporę mailową będą mogli pisać tylko ludzie którzy są w jakiś sposób niezbędni dla naszego biznesu, na przykład wspólnicy, czy bardzo ważni klienci, ten sposób zaoszczędzi dużo czasu, zamiast odpisywać czy też przeglądać bezsensowne maile będziemy skupieni na pracy.

Spotkania to także bardzo czasochłonne zabieracze czasu, bardzo często na wielu spotkaniach nie dzieje się nic takiego co wpływa na rozwój nas, lub naszej firmy, dlatego musimy unikać jakiś niepotrzebnych spotkań w czasie pracy, ponieważ one zabierają nam dużą ilość czasu, a nie przekładają się na nasze osiągnięcia.

Wszystkie te elementy możemy zastosować w biznesie, jak i w życiu codziennym, wystarczy trochę “przeinaczyć” sytuację i zamiast priorytetować zadania w pracy, róbmy to w domu, przykładowo, rano posprzątać, później zrobić coś do jedzenia, wykąpać się, spędzić czas z dzieckiem, taki system bardzo nam ułatwi życie i zaoszczędzi dużą ilość czasu.

Dodaj komentarz