Jak nie zwariować podczas kwarantanny? 4 Sposoby na konstruktywne spędzenie czasu.

Jak nie zwariować podczas kwarantanny?

W realiach naszej obecnej codzienności coraz mniejsze znaczenie ma fakt, czy otrzymałeś/aś odgórny nakaz przebywania w kwarantannie czy też nie. Wprowadzone obecnie obostrzenia, nakazują nam, pozostanie w domach i ograniczenie wyjść na zewnątrz do absolutnego minimum. Jak więc poradzić sobie z koniecznością bycia zamkniętym w czterech ścianach przez długi czas?

1: Nie popadaj w panikę

Media wciąż donoszą o nowych przypadkach zachorowań. Rządzący wprowadzają dodatkowe ograniczenia. Sąsiedzi spoglądają na siebie podejrzliwie. Wśród ludzi, da się wyczuć dziwny niepokój i raczej mało przyjemną atmosferę. Coraz częściej słyszymy o zbliżającym się kryzysie. Brzmi znajomo?
Sytuacja nie jest łatwa. Wszystko ma jednak swoje wady i zalety. Ciągłe zamartwianie się w żadnym stopniu nam nie służy. Wprowadza jednak wiele negatywnych skutków ubocznych. Dobrze jest podjąć odpowiednie, konkretne kroki w celu możliwie maksymalnego zminimalizowania ryzyka zachorowania. Warto jednak nie poprzestawać tylko na tym. Dodatkowe ilości godzin spędzonych w domu, spożytkować można dużo produktywniej niż na oglądaniu kolejnych seriali. Relaks sam w sobie nie jest oczywiście niczym złym. Warto jednak zachować tzw. złoty środek. Co więc robić ?

2: Rozwój osobisty

Żyjąc w ciągłym zabieganiu i pędzie codziennego dnia, kolejny raz odkładamy przeczytanie kurzącej się na półce książki, rezygnujemy z ćwiczeń czy przygotowania wartościowego posiłku. Obecna sytuacja jest wręcz idealna, aby nadrobić zaległości. Warto właśnie ten czas wykorzystać produktywnie, z korzyścią dla siebie, by po wszystkim wrócić do codzienności z nowymi przydatnymi umiejętnościami. Chcesz zacząć naukę nowego języka? Poszerzyć swoje kompetencje w jakiejś dziedzinie? Odwiecznie przywoływane ‘ jutro” właśnie nadeszło. W internecie znaleźć możemy mnóstwo e-booków czy audiobooków. W zasięgu ręki mamy tysiące aplikacji do nauki języków, a sprzedaż online nadal działa i nic nie stoi na przeszkodzie, by kupować papierowe książki. Z dużym powodzeniem można również w domu ćwiczyć. Na wielu popularnych portalach znaleźć można setki wartościowych wskazówek jak to robić. Do dzieła!

3:Uzupełnienie niedoboru snu

Według wielu badaczy ogromna część naszego społeczeństwa posiada duże niedobory snu. Błędnym założeniem jest to, że dłuższy sen w weekend, pozwoli nam ‘odespać” niedobory snu z całego tygodnia. Prawda jest niestety taka, że niedobory snu potrafią się kumulować i bardzo negatywnie wpływać na nasze życie w wielu aspektach. Może warto więc sypiać obecnie nieco więcej? Wymiana kilku godzin grania w ulubioną grę czy oglądania filmów na wartościowy sen, może być bardzo dobrą inwestycją w lepsze zdrowie i samopoczucie. Dobra jakość snu wpływa w zasadzie na każdą inną dziedzinę naszego życia, a co ważne, również na naszą odporność. Warto więc nieco nadrobić zaległości.

4:Porządkowanie spraw

Odkładane od wielu miesięcy porządki, przejrzenie rozliczeń, odpowiedzi na zaległe wiadomości. Wydawać by się mogło, że rzeczy tak prozaiczne. Z jakiegoś powodu, wciąż są jednak zaległe. Nie wszystko odkładać można w nieskończoność. Odpowiednie planowanie i podjęcie niezbędnych kroków nie tylko dobrze wpłynie na naszą sytuację życiową, ale również zrobi nam nieco więcej porządku w głowie. Nie będziemy musieli stresować się czy zamartwiać ze względu na nadmiar odkładanych bez końca spraw. Zapewnij sobie komfort psychiczny i zrób, co trzeba właśnie teraz!

Jak widać, czas można spędzić twórczo i produktywnie. Można go również kolokwialnie mówiąc, ” przeleżeć” To od Ciebie zależy jaką decyzję podejmiesz. Nikt inny oprócz Ciebie, nie będzie również doświadczał konsekwencji tych decyzji. Prawdą jest fakt, że konkretne działania pozwolą Ci ” oderwać się” nieco od codzienności i zatrzymać niepotrzebną karuzelę samonapędzających się myśli. Powodzenia 🙂

Dodaj komentarz