Kupno spółki z historią w Gdańsku

Mało co pozwala na tak dobry start nowego biznesu, jak kupno spółki z historią w Gdańsku. Posiadanie spółki z gotową historią to coś zupełnie innego niż startowanie z “gołą” spółką handlową od zera. Dlaczego tak jest? Ponieważ spółka z historią pozwoli Ci na szybsze i łatwiejsze wzięcie kredytu na firmę, niż będzie to miało miejsce w przypadku spółki świeżo co otwartej. Bank potrzebuje wiedzieć, że dany podmiot jest w stanie sukcesywnie spłacać zaciągniętą pożyczkę. W innym wypadku konieczna jest egzekucja mienia spółki, a ta procedura jest dla banku trudna i uciążliwa. Dlatego, kiedy dostarczysz bankowi dowodów, w postaci dobrej historii spółki, wówczas zwiększasz swoje szanse na to, że dana instytucja finansowa udzieli Ci kredytu, który często jest konieczny do rozkręcenia działalności. Oczywiście istotne zwiększenie zdolności kredytowej nie jest jedyną zaletą, jaką niesie ze sobą kupno spółki z historią w Gdańsku. Dlaczego jeszcze warto wziąć pod uwagę tę możliwość? Odpowiemy na to pytanie w tym artykule, zatem jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, to przeczytaj dalszą część artykułu.

Jakie są zalety wynikające z kupna gotowej spółki handlowej – analiza

Jeśli zamierzasz kupić gotową spółkę, wówczas oczywiście powinieneś dobrze ją prześwietlić przed zakupem i mieć pewność, że nie jest ona zadłużona. Pomoże Ci to zrobić prawnik oraz księgowość. Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie zaniedbać tego kroku przed kupnem spółki z historią, w przeciwnym wypadku będziesz mógł ze swojego zakupu mieć więcej kłopotów i trudności, niż potencjalnych korzyści. Zwróć uwagę na to, co będziesz mógł nabyć razem ze spółką. Mogą to być maszyny do pracy, strona internetowa, sprzęt biurowy i wiele innych potrzebnych do startu działalności rzeczy. Również czasem zdarza się okazja kupna spółki, która jest działającym biznesem. W takim wypadku możesz kupić także portfel klientów, którzy korzystali z usług lub produktów spółki i są chętni do kontynuacji takiej współpracy. Warto jest kupić spółkę, która oprócz swojej historii sprzedaje także jakąś markę, która jest rozpoznawalna i dobrze kojarzona w swojej niszy biznesowej.

Spółka handlowa i alternatywy do niej – jaką formę prawną wybrać na start?

Oczywiście spółka handlowa, nawet ta z historią, nie jest najlepszym rozwiązaniem dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z biznesem. W przypadku osób początkujących o wiele lepszym rozwiązaniem jest otworzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, która przez pierwsze dwa lata swojego działania będzie objęta atrakcyjnymi ulgami podatkowymi oraz preferencyjnymi składkami ZUS. Warto jest zakupić spółkę handlową w momencie, kiedy Twój biznes już wyrósł z jednoosobowej działalności gospodarczej. Wówczas możesz przeanalizować plusy i minusy takich form prawnych jak spółka jawna, spółka komandytowa czy popularna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jeśli bliższe są Ci działania prospołeczne, wówczas weź pod uwagę założenie fundacji lub stowarzyszenia, które pozwolą Ci na zbieranie datków na ważny dla Ciebie cel charytatywny.

Dodaj komentarz