Sprzedaż gotowych spółek w Łodzi

Pozycjonowanie czy adwords?

Spółka handlowa to jedna z najbardziej powszechnych form prowadzenia działalności biznesowej w naszym kraju. Alternatywą do spółki handlowej jest często stosowana jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka jawna, spółka komandytowa oraz działalności typu NGO (fundacja, stowarzyszenie). Prowadzenie spółki handlowej wiąże się z dużą odpowiedzialnością, ponieważ prezes oraz zarząd odpowiadają za spółkę własnym majątkiem. Egzekucje majątkowe z powodu zadłużenia spółek co jakiś czas zdarzają się w Polsce, dlatego lepiej jest podejść do prowadzenia tej formy prawnej w sposób odpowiedzialny i rozważny. Dzięki takiemu podejściu unikniesz niepotrzebnego stresu i wszelkich nieprzyjemności. Prowadzenie spółki wymaga zatrudnienia działu księgowego, a jeśli zatrudniasz ludzi (a głównie do tego służy spółka), to także działu kadr, który będzie odpowiedzialny za wypłaty i rozliczanie pracowników. Prowadząc spółkę, możesz zatrudnić ludzi na umowę o pracę, o dzieło oraz umowę zlecenie, a także rozliczać się w popularnej formie B2B (czyli na fakturę).

Prowadzenie spółki – zakładać spółkę od zera czy kupić gotową?

Kiedy nie chcesz samodzielnie otwierać nowej spółki, wówczas może Cię zainteresować sprzedaż gotowych spółek w Łodzi. Kupując gotową spółkę, zyskujesz przede wszystkim czas, który musiałbyś poświęcić na formalności i umowy prawne. Kupno gotowej spółki pozwala Ci na przeskoczenie tego etapu. Oczywiście dobrą praktyką jest tymczasowe wynajęcie prawnika, który przeanalizowałby dokumenty spółki, jaką zamierzasz kupić. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że kupujesz spółkę bez zadłużenia. Jednak sprzedaż gotowych spółek w Łodzi to bezpieczne rozwiązanie, któremu zaufało już wielu zadowolonych przedsiębiorców, którzy obecnie rozwijają swoje biznesy. Jednym z większych atutów kupna gotowej spółki jest fakt, że zawiera ona już historię prowadzonej działalności, dzięki czemu łatwiej jest uzyskać kredyt na taką spółkę, zwłaszcza cenny w biznesie kredyt obrotowy, gdzie rata jest odpowiednio, procentowo dopasowana do przychodów, jakie spółka wygenerowała. Obecnie banki coraz mniej chętnie pożyczają pieniądze spółkom, dlatego warto podnieść swoje szanse na kredyt poprzez dysponowanie spółką z historią.

Na co należy uważać przy kupnie gotowej spółki handlowej?

Kupując gotową spółkę, powinieneś przede wszystkim mieć sto procent pewności, czy spółka nie jest zadłużona. Istotne jest także to, jak długo spółka operowała oraz jakie przychody wykazywała w tym czasie. Im bardziej “owocna” w sukcesy jest historia spółki, tym lepiej dla kupującego. Warto jest także prześwietlić wszystko to, co kupujesz wraz ze spółką. Czasem są to meble biurowe, komputery, telefony i inny sprzęt biurowy, a także dobra digitalowe, takie jak domena lub cała strona www z gotowym systemem CMS. Zatem jak widzisz, kupując gotową spółkę, często możesz kupić także znacznie więcej dóbr, które ułatwią Ci start działalności, jaką zamierzasz prowadzić za pomocą zakupionej spółki. Wielu Polaków chętnie korzysta z tego rozwiązania.

Dodaj komentarz