Czym jest afiliacja i jak można dzięki niej zarabiać w internecie?

Czym jest afiliacja i jak można dzięki niej zarabiać w internecie?

W poszukiwaniu ciekawych metod na zarabianie przy pomocy internetu, warto dziś zwrócić uwagę przede wszystkim na różnego typu sieci afiliacyjne. To właśnie dzięki nim możliwe jest połączenie firm, posiadających na sprzedaż konkretne produkty, z osobami fizycznymi, które wprawdzie nie prowadzą własnej działalności gospodarczej, ale chciałyby móc zarabiać, promując różne, pasujące do ich pasji artykuły. Jak to działa w praktyce?

Afiliacja i jej główne założenia

W najprostszym tłumaczeniu, afiliacja jest specyficzną formą współpracy, w ramach której sklep internetowy czy firma usługowa, może promować swoją działalność dzięki wsparciu osób posiadających w internecie zasięgi i konta społecznościowe. Osoby te, są z kolei, wynagradzane za promowanie produktów firm, sztywno ustalonymi prowizjami, otrzymywanymi za każdy produkt, jaki z ich polecenia kupi dowolny klient. Jedna ze stron promuje i reklamuje drugą, za to ta druga jej płaci. Tu ważne jest zrozumienie, że nie wystarczy chwalić markę czy jej produkty np. na Facebooku, bo sklep płaci prowizję tylko i wyłącznie za tzw. promocję skuteczną, czyli sprzedaż. W momencie opłacenia produktu przez klienta, osoba polecająca dostaje należne jej wynagrodzenie. O szczegółach systemów afiliacyjnych i metodach działania w nich można dziś znaleźć w sieci wiele ciekawych artykułów. Niektóre z nich, jak np. https://shopeneo.network/afiliacja/ szczegółowo wyjaśniają zasady współpracy w tym systemie, możliwe zarobki i przydatne narzędzia, jakie osoby promujące otrzymują na start, by móc prowadzić kampanie polecające jeszcze lepiej.

Jak dołączyć do sieci afiliacyjnej?

Samo dołączenie do wybranej sieci afiliacyjnej jest wyjątkowo proste. Osoba fizyczna wybiera sieć np. https://shopeneo.network/ (jedna z bardziej popularnych w Polsce), rejestruje się, wypełnia dane profilowe i praktycznie tego samego dnia może zacząć działać. W środku będzie czekało na nią tysiące możliwości i to ona decyduje o tym, jaki sklep chce promować i na czym zarabiać. Warto wiedzieć, że dopasowanie marki i produktów do własnych zainteresowań i tego, o czym na co dzień pisze się np. na Facebooku czy Instagramie, może zaowocować znacznie lepszą sprzedażą i fenomenalnym zarobkami. Dobrym przykładem może być np. surfer, który w takiej sieci znajdzie sklep z deskami surfingowymi, albo z wycieczkami z biur podróży ukierunkowanymi na miejsca, gdzie można pływać na desce i właśnie takie oferty będzie wspominał na swoich social mediach. Jego followersi znacznie chętnie kupią coś, o czym wiedzą, że ich idol ma pojęcie i to rekomenduje.

Podobnie proste jest dołączenie do sieci afiliacyjnej drugiej strony współpracy, czyli sklepu internetowego. Należy tu dokonać rejestracji, uzupełnić informacje o firmie, a następnie poczekać na wygenerowanie dla jej produktów specjalnych linków śledzących. To właśnie tymi linkami posłużą się później influencerzy, którzy będą poszerzać grono klientów firmy o nowe osoby, bezpośrednio na swoich kanałach, kontach społecznościowych, blogach czy stronach www.

Dodaj komentarz