Jak zarabiać z domu zdalnie?

Jak zarabiać z domu zdalnie?

Zdalna praca to marzenie wielu osób, jednak nie każdy wie jak zacząć. Istnieje wiele sposobów na to, by móc zarabiać w zaciszu własnego mieszkania, począwszy od rozmaitych prac związanych z telemarketingiem, przez pisanie tekstów na zamówienie dla klientów, aż po rozmaite prace manualne. Które z wymienionych są najbardziej opłacalne i kto tak naprawę może spróbować swoich sił w charakterze freelancera?

Copywriting i telemarketing, gdzie szukać klientów?

Copywriting to nic innego jak zarabianie na pisaniu różnorodnych tekstów pozycjonujących, artykułów specjalistycznych lub na blogi, jak również tworzenie haseł reklamowych. Copywriterem może w zasadzie zostać każdy, kogo cechuje pasja do pisania i kto zna na pamięć wszystkie zasady poprawnej pisowni. Artykuły dla klientów powinny być bowiem nie tylko bezbłędne, ale też ciekawe i pełne merytorycznej wiedzy. Skąd ich brać? Otóż najłatwiejszym sposobem jest zapisanie się do jednej z platform internetowych, pośredniczących w kontakcie między zleceniodawcami i zleceniobiorcami, dzięki czemu można mieć pewność stosunkowo stałego dopływu nowych zleceń i gwarancję wypłaty zgromadzonych na koncie środków.

W przypadku telemarketingu sprawa ma się trochę inaczej, ponieważ najlepszym sposobem na pozyskanie pracodawcy jest klasyczne zatrudnienie się w firmie oferującej usługi z zakresu call center, z zaznaczeniem, że interesuje nas praca wykonywana z poziomu własnego mieszkania. Pracujący otrzymuje wówczas tymczasowy dostęp do określonej bazy klientów i oferuje im usługi w postaci sprzedaży produktów, zaproszeń na eventy lub także przeprowadza ankiety telefoniczne. Niektórzy telemarketingowcy pracują na nieco innej zasadzie, ponieważ pełnią dyżury telefoniczne w ramach helpdesku, czyli pomocy technicznej.

Gdzie szukać pracy zdalnej?

W internecie na portalach ogłoszeniowych bardzo często można spotkać się rozmaitymi ofertami pracy zdalnej. Wśród najpopularniejszych są właśnie propozycje zatrudnienia dla copywriterów, osób do obsługi klienta call center, jak również tajemniczych klientów, czyli osób testujących różne produkty lub usługi. Ciekawym sposobem na znalezienie zatrudnienia jest też rejestracja na portalach, które oferują nie tylko prace typowo zdalne, ale też możliwość dostarczenia towaru pod wskazany adres, np. długopisów do skręcania lub odzieży wymagającej naprawy dla krawcowych pracujących w domu. Takie połączenie usług pozwala na zaangażowanie i zarobek także dla tych osób, które do tej pory z powodów zdrowotnych nie mogły podjąć tradycyjnej formy zatrudnienia.

Dodaj komentarz